| JustCooL a întrebat:

Salut TPU
Mi-a fost hackerit contul de facebook si cand intru pe el imi zice "Este posibil ca o altă persoană să-ţi fi accesat contul"
Si nu reusesc sa indeplinesc toti pasi!
Si vreau sa scriu un e-mail detinatorului facebook ma poate ajuta cineva?
Va rog mult!
Dau funda si vot (daca imi ziceti cum)

Răspuns Câştigător
| ogreaxel a răspuns:

Ce pas nu reusesti sa "indeplinesti"?

| JustCooL explică (pentru ogreaxel):

Nu conteaza am reusit
Multumesc oricum ai fundawinking

| Floriandumi a răspuns (pentru JustCooL):

Cum ai reusit?

| JustCooL explică (pentru Floriandumi):

Am recunoscut oamenii din imaginile care mi le-a dat big grin

| redmannelly a răspuns (pentru JustCooL):

JustCooL
Marţi, 06 August 2013, 11:18 pm
Salut!

Mi-a fost hackerit contul de facebook si cand intru pe el imi zice "Este posibil ca o altă persoană să-ţi fi accesat contul"

Si nu reusesc sa indeplinesc toti pasii!

Am vazut ca ai avut si tu aceeasi problema cum ai reusit? Ma poti ajuta si pe mine te rog mult.Msultumesc!

| redmannelly a răspuns (pentru redmannelly):

Iti las adresa mea de mail : liviu_calota2003@yahoo.com.Vrea sa imi recuperez contul neaparat.Menitonez ca nimeni nu stia parola mea abia facusem contul.Nu inteleg de ce mi s-a intamplat asta.Am trimis mii de mesaje la facebook support si nici un raspuns.Totul e automat este inadmisibil sa ti se blocheze contul cu o asa eroare. Urmezi pasii si tot degeaba nu ma pot loga.Astept raspuns urgent! Ms frumos!

| redmannelly a răspuns (pentru JustCooL):

Te rog daca ma poti ajuta, adresa mea de mail: liviu_calota2003@yahoo.com..Asteapt raspunsul tau! Ms frumos

| JustCooL explică (pentru redmannelly):

Este simplu urmeaza pasii cu regasitul persoanelor din fotografie si vei reusi eu asa am facut... Dar gandeste-te de 2 ori inainte sa spui cine e in fotografiewinking
Si cine era tagguit in eawinking

| redmannelly a răspuns (pentru JustCooL):

Dar contul este nou am doar cativa prieteni.Cand incerc sa ma loghez imi apare:Este posibil ca o alta persoana sa iti fi accesat contul.Am shimbat parola si tot degeaba.Imi apare poza sa ma recunos daca ca sunt eu apas ok si la fel imi da ca:este posibil ca o alta persoana sa iti fi accesat contul.Dau continuare si ma pune ca incarc un document de identificare cu fotografie de acolo dau continue si degeaba.Am mare nevoie de acest cont.Eu ti-am lasat mail-ul meu mai sus poate ma poti ajuta prin intermediul chatul.Te rog frumos!

| redmannelly a răspuns (pentru JustCooL):

Am descarcat o fotografie de pe laptop am dat send si mi-a aparut un mesajThanks for uploading your ID Someone will review your uploaded ID shortly and reply to you at the email address you provided.Am aproape 2 saptamani de cand ma chinui si nu reusesc esti singura persoana care ma poate ajuta.Am ceva foarte important pe acest cont altfel nu m-as mai fi chinuit atat! Ms pentru intelegere.

| JustCooL explică (pentru redmannelly):

Incearca sa dai I lost my password sau trimite un e-mail celor de la facebook si iti vor schimba ei parola

| redmannelly a răspuns (pentru JustCooL):

Am schimbat parola de mii de ori la fel.Mie cand imi da aceasta eroare"Cum le pot trimite un mail celor de la facebook? Si oricum e setat un robot.Dar eu in mail am deja un mesaj de la facebook unde ma indruma sa intru pe Help center sau Hacked Account dar acolo nu e nimic care sa ma ajute.Nu e nimic mai mult decat un robot setat la care sa iti raspunda sad

| redmannelly a răspuns (pentru redmannelly):

Salut! Am scris un mesaj celor de la facebook si am primit mailSe pare că o altă persoană ţi-a accesat contul de Facebook. Pentru a-ţi securiza contul, va trebui să răspunzi la câteva întrebări şi să-ţi schimbi parola, data viitoare când accesezi Facebook.
Pentru protecţia ta, nimeni nu te poate vedea pe Facebook până când nu îţi securizezi contul.
Îţi mulţumim,