| ReNNNNy a întrebat:

mi-am cumpărat un calculator de gaming si cand il aprind nu imi porneste tastatura. Mouseul porneste dar tastatura nu... nu pot instala windows-ul deoarece nu mi se aprinde tastatura.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Și dacă nu se aprinde, ce? Tot ar trebui să funcționeze.
Dacă tot nu vrea, încearcă o alta, de la un prieten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi că nu toate porturile USB merg! Cel mai probabil dacă unu merge, e cel de lângă mouse, dar nu garantez. Dacă nici un port nu merge atunci ai tastatura incompatibilă cu BIOS. O tastatură PS/2 va garanta funcționarea dacă nu este defect ceva.

| Kakarotto2016 a răspuns:

Inseamna ca USB (sau mufa) de la tastatura este stricat.Incearca tastatura pe un laptop sau la altcineva