| CosminSM a întrebat:

Mi-am instalat watch dogs, si cateodata in joc se blocheaza sta blocat vreo 5 secunde si dupa aia iti revine.Ce pot sa fac ca sa nu se mai blocheza asa?

Am : Core 2 Duo E8400 3.0 Ghz oc : 3.6 Ghz
Mb: Gigabyte Ga-ep43-ud3l
Placa Video : Geforce GTX 560
Ram : 6 Gb DDR2
Oare e de la procesor?

Răspuns Câştigător
| VladyXR a răspuns:

Omul a gresit nu exista 6GB DDR2, exista drr3, se blocheaza 5 secunde, inseamna frame drop, care procesorul e destul de slab sa suporte joaca!, cumpara un procesor mai puternic, dar sa fie quad-core!

| anonim_4396 a răspuns (pentru VladyXR):

Ajutpeoricine,raspunde-mi si mie. Eu am 6 GB Ram SDDR3, placa video nVidia GeForge GT 630 4 GB, procesor Intel Dual Core E5300 2,60. Mie ar trebui sa-mi ruleze? Ca si mie imi sta in lag 5 secunde, si apoi merge, tot asa.

| Jipa95 a răspuns (pentru VladyXR):

laughing adica am eu un pc cu un r7 240 ddr5, 4gb ram ddr2, si o tigaie de Intel e2160 overclocat la 2.4 si duc crisys3 pe 1440x900 preset medium cu el si tu ii zici aluia ca e de la procesor in watch dogs? Depinde ce placa video are omu, sunt mai multe modele de 560

| VladyXR a răspuns (pentru Jipa95):

4 Gb Ram DRR2? de unde ai auzit, plus se scrie overclock, nu spune nu smecherii ca duci la medium, ia zi ce placa ai!

| VladyXR a răspuns (pentru anonim_4396):

E vina procesorului, verificati si voi cerintele jocului!

| VladyXR a răspuns (pentru Jipa95):

E imposibil sa duci tu jocu la 1440x900!

| Jipa95 a răspuns (pentru VladyXR):

laughing e imposibil a? Esti pilaf.

| CosminSM explică (pentru Jipa95):

Dar mie imi merge Crysis 3 la high spre ultra :3, fara lag deloc.

| CosminSM explică (pentru VladyXR):

Da cred ca e de la procesor, ca am vazut ii trebuie minim cel mai slab core 2 quad q6400 (care eu cred ca meu ii mai bun ).Am crezut ca se poate rezolva de la setari ceva sad.

| CosminSM explică (pentru Jipa95):

Placa video e buna : http://www.game-debate.com/hardware/?gid=514&graphics=GeForce%20GTX%20560. N-am nici o problema cu ea fara sa-i fie facuta overlock.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VladyXR):

Pai daca dau la cerinte, de exemplu Prototype, imi da totul la Low, si ca nu imi merge, dar daca joc imi merge tot fara lag cu setarile la Ultra. Nu cred in cerinte.

| CosminSM explică (pentru anonim_4396):

Nici eu nu prea cred.

| VladyXR a răspuns (pentru anonim_4396):

Placa video face setarile automat pentru joaca, adica recomandate, intelegi?

| CosminSM explică (pentru VladyXR):

Da,am observat si eu, dar la unele le schimb pe high sau ultra laughing

| CosminSM explică (pentru VladyXR):

Stii daca imi merge Fifa 15 fara lag, sau tot la fel ca watch dogs? sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru CosminSM):

Fifa 15 ar trebui sa mearga fara lag.

| VladyXR a răspuns (pentru CosminSM):

La fifa ai sansa la medium cu 1024x768!

18 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ma insel, cred ca iti trebuie 6gb RAM DDR3...

| CosminSM explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca e de la ram, inainte aveam 3 gb ram ddr2 si avea lag 2 secunde dupa 2 secunde.