| DA1234 a întrebat:

Mi-am luat un router TP-LINK WR720N. L-am configurat, am ales conexiunea ppoe eu avand internet de la rds. La pc merge totul bine, nu am probleme dar daca vreau sa ma conectez de pe tableta, telefon sau televizor nu merge. Ma conecteaza pentru 3 min maxim iar apoi imi arata ca este oprit. Am verificat mereu firele, l-am configurat si de pe site dar tot nu megre. Help pls +funda happy

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

PS-ul se conectează pe cablu, corect?
Verifică toți parametrii conexiunii WiFi, poate ai setat vreo limitare de bandă. Sau poate ești pe un canal care se perturbă reciproc cu vreun router învecinat.
Încearcă totuși să iei și un router mai bun, măcar cu împrumut, să vezi dacă face la fel.
În fine... cât dai, atâta poate. tongue

| DA1234 explică (pentru mihai69):

Cand m-am uitat la review-uri toate erau pozitive si la toti mergea.

| mihai69 a răspuns (pentru DA1234):

Pe viitor caută impresii adevărate pe forumuri, nu la reclamele de pe sait-ul magazinelor online.