| MouseSoricelDecasa a întrebat:

nu de curând am instalat fortnite si am un laptop slab cu Intel celeron, daca stiti niste setari pentru laptop-ul meu ca sa mearga sa nu mai am lag, sa imi lasati un link. Multumesc, a da

6 răspunsuri:
| denisTiky a răspuns:

Low tot. depinde de ce placa video ai, Daca e integrata...nici nu stiu cum iti mai merge windwos-ul. Daca ai placa video decenta atunci poti rula pe un low-medium.
Recomand sa iti iei altul cu procesor mai nou si placa video dedicata.

| MouseSoricelDecasa explică (pentru denisTiky):

Este tot pe low dar tot am lag

| denisTiky a răspuns (pentru MouseSoricelDecasa):

Atunci e de vina pc-ul tau. Nici un joc nu garanteaza 50fps+ daca dai pe low anumite detalii

| PappZsoltAndras a răspuns:

Intel Celeron but duce fortnite nici cu o placa video dedicata de gtx 1050. Fortnite a fost făcut sa ruleze cu i5, asa ca mai bine iti iei un laptop mai nou sau daca ai internet bun, poti plati pentru geforce now(cauta pe internet). Sper ca te-am ajutat. Funda?

| MouseSoricelDecasa explică (pentru PappZsoltAndras):

Am placa Intel daca nu ma insel

| PappZsoltAndras a răspuns (pentru MouseSoricelDecasa):

Păi sunt multe plăci făcute de Intel, dar nu iti va merge fortnite pe un Intel celeron, doar dacă cumperi un laptop nou pentru ca nu cred ca poti schimba procesorul și așa nu cred ca daca schimbi sa zicem cu un i5 nu cred ca va fi compatibil pentru placa de baza. Deci eu te sfătuiesc să iti cumperi un laptop nou.