| MarioStrepede125 a întrebat:

nu stiu cum sa va zic dar de ceva timp cand incerc sa descarc ceva de pe net se descarca foarte, foarte greu. Adica eu detin steam si mi-am achizitionat jocul numit Destiny 2, un joc free care in momentul de fata detine 86gb, in maxim 40, 50 mine s-a descarcat.
Si daca vreau sa descarc ceva de pe net, am un joc de 3, 50gb si ceva, scrie 4 ore si chiar atat dureaza. Ajutor! Ce ar putea avea? Am nevoie sa remediez aceasta problema fiindca nu pot sa descarc nimic, o aplcatie ceva ajutor...

4 răspunsuri:
| gamersamp12 a răspuns:

Unele site-uri nu ofera decat o viteza mica la descarcare cum ar fi 200kb/s sau 500kb/s sub 1mb/s. Sau unele torenturi nu au seederi.
Daca pe steam descarci cu 12mb/s si de pe net cu viteza mica este din cauza site-ului care nu ofera o viteza mare la download.

| MarioStrepede125 explică (pentru gamersamp12):

Prietene, imi pare rau sa iti zic, dar pe steam ca sa descarc ceva, descarca un jode de 89 gb in 1 ora si pe net pe site-ul care eu am mai descarcat imi descarca rapid, am dat speed test si apare 150mb pe sec, si se descarca doar cu 50ko - kilobite-

| gamersamp12 a răspuns (pentru MarioStrepede125):

Porblema nu este de la tine atat timp cat descarci de pe steam cu viteza mare si de pe net/site-uri cu viteza mica. Clar problema este cu site-urile care nu ofera o viteza mare la download. Oricum incearca sa folosesti alt browser in afara de cel care il ai instalat.

| floreadan a răspuns:

Vezi sa nu ai o problema cu conexiunea la net, verifica wi-fi-ul, chiar ii poti da un restart.