| Eugen77777 a întrebat:

pe un i3 ar putea rula bine(nici sa fragmenteze),sa mearga bine,sa ruleze bina GTA5, ar fi bun?

8 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Da, dar depinde de care i3. http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/skylake-core-i3-6100-370ghz-box/ de ex asta + o placa video, gtx 750 sau 950 + 8gb rami, poti sa si filmezi gta v dar cu detalii high si cateva pe mediu fara nici o problema. Daca nu filmezi poti sa te joci cu toate la maxim ( in afara de texture quality, pentru ca setarea aia consuma mult din memoria placii video. Daca ai placa video de 4 gb, poti sa o dai si pe aia in blana) Bafta!

| CPAElites a răspuns:

Ba esti cretin? Te-am mai intrebat odata! Din ce generatie e acel procesor si ce serie e?

Imi vine sa injur cand vad retardati ca tine...Te intreb ceva si nu raspunzi.

| Gonrax a răspuns:

Pe un i3-4170, i3-4160, i3-6100, etc. o să-ți meargă. (generația a 4-a și Skylake)
Dar pe alea vechi nu! Așa că spune ce procesor ai!

| Edisor27 a răspuns:

Nu prea ar trebui un i5-i7 pentru gta5 sau o placa video gtx-300 cum are zz

| Eugen77777 explică (pentru CPAElites):

Proasta e mama ta, incultule, uteristule!

| 273 a răspuns:

I3= mult lag
I5= nu stiu sigur dar cred ca merge
I7=va merge perfect

| Adrian617 a răspuns:

Ruleaza dar are foarte mult lag pe o placa gtx300 ar merge perfect