| Gam3rYT a întrebat:

Salut TPU

Pot pune pe placa asta de baza H61M-P20 (G3) (MS-7788)

O placa video Nvidia GTX 750 Ti 2GB GDDR5 128BIT?

6 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

O sa mearga, stai linistit, chiar si cu procesorul tau actual tot vei putea rula ceva jocuri precum titanfall, crysis 3, sleeping dogs, need for speed rivals, etc.

| Hitback a răspuns:

Va merge doar daca.

Pentru suport PCI Express 3.0 placa de baza trebuie echipata cu procesor Intel 22nm.

Procul e Intel cu 22nm.

| Gam3rYT explică:

Pai am momentan dual core g2030 3.0ghz.
Dar vreau sa pun i5 3470.
Merge?

| KodrutZ a răspuns (pentru Gam3rYT):

Merge oricum, ruleaza orice. Bine, ca o sa te tina in loc procesorul si ramul (daca ai 4 gb, ca nu ai specificat cit ai), asta e partea a doua a povestii.

| Gam3rYT explică:

Am i5 3470
6gb ram

| Tyctak a răspuns:

Va functiona fara probleme dar mai bine ai cumpara un ATI R7 265 are acelasi pret si e mai buna