| Pietricel a întrebat:

Pot sa joc minecraft, slime rancher, scrap mechanic, CS:GO cu o placa video Zotac GT 730 de 2GB in macar 30-35 FPS-uri? raspunsul cel mai rapid are funda. precizez ca rezolutia monitorului e 1600 pe 900

Răspuns Câştigător
| Stefancalin1997 a răspuns:

Da poti juca eu am placa video integrata, performanta similara cu r7 250 si cu placa ta si joc cs go pe full hd la setari maxime cu aproape 45 fps.

9 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Placa video e versiunea cu 64 biti?
In 300 lei iti recomand r7 240 cu memorie GDDR5 si cu 128biti care e mult mai performanta : http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| Pietricel explică:

Mai precizez ca am 2GB RAM DDR2

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru Pietricel):

Da oricum cs go nu prea consuma mult pe grafici ultra, daca ai spus ca ai placa de 2 gb de ram e totul super ok.

| Pietricel explică:

E versiunea pe 64 biti si am nevoie cu low profile bracket. am vb cu cei de la PcGarage

| Pietricel explică:

E verdiunea GDDR5

| Pietricel explică:

Versiunea*

| Pietricel explică:

Pt aceste jocuri ar fi bun un Marvo M316?

| TheNiGhTCoReLV a răspuns:

Poti juca dar e cam slaba...macar ia versiunea GDDR5 e cu 30% mai buna.