| BogdiBog a întrebat:

Stie cineva daca imi merge GTA 4 pe PC-U meu?
Windows Xp service pack 3
Processor: Intel(R) Pentium(R) D 2. 80Ghz
512 mb RAM
Placa video NVIDIA GeForce 7300 GS (i-am facut update mereu) are 128 mb.As putea sa joc la calitate mica de tot? AJUTATI-MA!

Răspuns Câştigător
| DirtD3viL a răspuns:

Ce te complici atata? Uite o cale mai simpla:http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx,ALEGI gta 4 si trebuie sa astepti, daca nu merge din prima, atunci insista

4 răspunsuri:
| liviu9898 a răspuns:

Salut,din pacate Pc-ul tau nu suporta gta 4. Cerintele minime sunt:
OS: Windows XP/Vista
Processor: Intel Core 2 DUO @ 1.8 GHz/AMD Athlon 64 X2 @ 2.4 GHz
Memory: 1.5 GB
Hard Drive: 16 GB Free
Video Memory: 256 MB (nVidia GeForce 7900/ATI Radeon X1900)
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 9.0c
Keyboard & Mouse
DVD Rom Drive
Dar oricum gta 4 e cam plictisitor, mai tare este gta san andreas si mai distractiv.Si daca ai si gta sa multiplayer devine super tare.
Crede-ma, stiu din propia experienta.
Pa!

| BogdiBog explică (pentru liviu9898):

Eu am 256 MB ge force 7300 gs am gresit si windows xp sp 3

| liviu9898 a răspuns (pentru BogdiBog):

Poate iti mergea daca aveai ramu minim de 2.5 gb deoarece tu ai placa video si procesorul slabute.Asa placa ta video daca e integrata mai putea lua din memoria ramului(mai repet, daca aveai de 2.5)
Poate jocu o sa iti mearga cu un hack numit overclocking.El mareste memoria unor componente din Pc-ul tau(ex:din placa ta care e de 256 mb o face de 512 mb)
ATENTIE!
TE SFATUIESC SA NU IL INCERCI CA EL MICSOREAZA DURATA DE VIATA A PLACII; RAMULUI; PROCESORULUI (adica o sa se arda mai repede)
Mai informeaza-te pe net