| PoWonAge a întrebat:

Salut TpU!
Vreau sa aflu cum imi pot pune skin la Minecraft pe versiunea 1.8.0/1.8.1.
Nu am cont premium.Am incercat pe siteul MC Skin Search,am gasit un skin pentru mine, am intrat in joc si nu mi se vede ( este doar skinul de Steve). Este vreo problema la versiune sau ce? Am observat ca alti jucatori au skinuri, unii nu au.Uni au skinurile date de versiunea 1.8.0 (fata sau baiat).
Sper ca ma puteti ajuta...Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| SteelGamingRomania a răspuns:

Idea e ca nu poti de la 1.8 in sus sa mai ai skin-uri daca nu ai cont premium, asa stiam

1 răspuns:
| Moraru_Liviu_1994 a răspuns:

Bună, scuze că răspund așa târziu dar uite aici un link, descarci launcher-ul și scrii la nume numele skin-ului, MERGE și pe 1.8.8, mie îmi merge.

Link:https://skmedix.pl/sklauncher/, să-mi scrii dacă merge și copiază link-ul și scrie-l pe Google sus, știi tu, și đă-i sub download la if avast blocking... zip!

Uite un link pentru skin-uri:http://mcskinsearch.com