| WallyGaming a întrebat:

Vreau sa cumpar urmatorul sistem http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/fire- 500/ ESTE BUN PENTRU GAMING? Si cam in ce setari ar rula jocuri 2012-2013? Multumesc! Funda si vot!

Răspuns Câştigător
| anticocalar101 a răspuns:

Pentru jocuri ai nevoie de o placa video cat mai performanta iar radeon 7750 este buna, procesorul in 4 nuclee cu un clock de 3600 GHz este mai mult decat necesar pentru aplicatii, HDD e bunicel si ram-ul iti ajunge.Pentru suma asta de bani ai putea sa ti faci unul mai bun din piese dar e bun si asta, fara sa te mai complici sa vezi daca piesele sunt compatibile si alte porcarii.

4 răspunsuri:
| ThEEmperoR a răspuns:

Da iti merg. Dar eu iti zic sa iti faci memorie de 8 gb (nu de 4) ca sa-ti mearga mai multe jocuri. Sa nu mai stai sa dezinstalezi un joc ca sa joci altu.

| SleeD a răspuns:

Spune-mi te rog bugetul maxim pentru un PC happy Daca il faci din pise iasa mult mai bun la aceeas suma.

| WallyGaming explică (pentru SleeD):

SLEED pai bugetul maxim este 22 mil fix fara monitor pentru ca il iau separat cu rezolutie full hd! Astept configuratia facuta de tine! Multumesc!

| SleeD a răspuns:

Http://www.mygarage.ro/wishlist/125168-configuratie-pc-gaming.html
Daca vrei mai poti scadea din placa de baza...