| skream1995 a întrebat:

vreau să îmi deschid un server de metin non-hamachi si asi vrea să stiu cam cat ar ajunge, cat costa si daca stiti vreun host bun e si mai bine asi bre sa fie un pvm mediu-easy, asi dori un răspuns mai detaliat dau funda!

Răspuns Câştigător
| bestkid a răspuns:

Pai trebuie sa cauti o firma de hosting care iti da serverul de metin facut+pagina web... pretul va varia in functie de procesorul care til pune la dispozitie de memoria RAM si de HDD... exista anumite tipuri de servere deja configurate care ti se pu n la dispozitie... in rest tu vei face restul modificarilor dupa bunul tau plac happy