| Haşa07 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati!
Vreau sa incep un canal de gaming!
Vreau sa imi spuneti un nume de canal pentru inceput!
Pe mine ma cheama Edy (Hasa Eduard Raul numele intreg)
dar numele de canal nu este neaparat cu numele meu dar daca stiti vreun nume pentru canal e ok! happy
Am sa va dau si niste date ale calculatorului... sa nu credeti ca este performant pentru ca nu imi merge Far Cry4 sau Fallout 4 laughing)
Datele:
Windows 7 Enterprise
Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2.60 Hz
4096MB RAM
DirectX Version: 9Ex
Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family
Chip type: Intel(R) GMA 3100
DAC type: Internal
Device type: Full Display Device
Current display mode: 1680 x 1050 (32bit) (60Hz)

Si as mai vrea sa imi spuneti cum sa incep? ce sa spun pentru inceput... chestii din astea!

INFO+:
Minecraft imi merge greu si nu as putea incepe cu el!
Sa fie un joc super cu care sa incep!
Si sa imi spuneti cum ar trebui cand filmez? Cu microfon fara microfon... stiti voi! Cu camera chiar nu vreau sa filmez!

Sper ca ma puteti ajuta! ~~~~~~~DAU FUNDA~~~~~~~~

Răspuns Câştigător
| liviu890 a răspuns:

Daca nu ai un calculator care sa ruleze la maxim jocurile noi, nu prea o sa ai vizionari! Nimeni nu vrea sa te vada cum joci tu minecraft "in reluare" cu 10 fps! Sfatul meu este sa pui "gameplay-uri" cu jocuri vechi, clasice! De exemplu Doom, quake 1, quake 2, age of empires, half life 1, diablo 2. Evident ca nu ai sa filmezi cu camera. daca filmezi cu camera din 100 de vizualizari 99 o sa fie dislike-uri si 1 singur like de la tine. Filmeaza si tu cu programe de filmat, de exemplu "fraps". Daca esti un bun comentator te sfatuiesc sa mai si vorbesti in timp ce te joci, daca nu, asta e, pui doar jocul. Inainte sa te apuci de filmat, termini mai intai jocul, ca sa nu stai 30 de minute sa cauti iesirea la un nivel de exemplu! Ca sa iti dau o idee cu ce ai putea sa incepi. Filmeaza cum te joci quake 3 si il termini pe "nightmare" fara sa mori niciodata! Nimeni nu a reusit asta pana acuma. Garantat o sa faci multe vizualizari! Si acuma sa iti dau si cateva idei de nume - Classic games, OldFPS, goodgames, OldEdy...

| Haşa07 explică (pentru liviu890):

Mersi mult! happy Si... serios? OldEdy?! big grin big grin big grin big grin big grin

| liviu890 a răspuns (pentru Haşa07):

Eu doar am dat niste idei big grin