| TomaLorin a întrebat:

vreau sa stiu si eu cum pot sa fac un server de minecraft complet adica cu coduri (sethome,home,spawn, etc).
Funda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Rando a răspuns:

Ai nevoie de bukkit si restul sunt plugin-uri, oricum, dai un search pe youtube asa:"How to make a minecraft server with bukkit".

6 răspunsuri:
| Rando a răspuns:

Sunt de acord dar eu prefer sa mi-l fac singur.

| TomaLorin explică (pentru Rando):

Am incercat sa fac cu bikkit dar zice ca n-am cont premium.

| Rando a răspuns:

Daca faceti cu bukkit si va cere cont premium trebuie din cfg-ul serverului sa setati online-mode false.

| TomaLorin explică (pentru Rando):

Asa am facut dar...

| Rando a răspuns:

Vezi sa nu treci nimic la IP adress in cfg si sa ai pe router DMZ pornit.

| EOAD01 a răspuns:

Http://minecraft-romania.ro/forum/viewtopic.php?f=12&t=2194 - ai un server gata facut pe versiunea 1.5.1