| anonim_4396 a întrebat:

Salut vreau i recomandare pentru un sistem gaming buget 2900 lei multumesc funda

4 răspunsuri:
| JohnnyWylde a răspuns:

Are dreptate Gameru, daca vrei sistem bun si ieftin mai bine il faci pe piese. Am facut eu un sistem pe piese, m-a costat 2100 lei unitatea cu tot ce presupune ea, dar doar unitatea. Daca vrei iti pot arata sistemul (am salvat wishlist-ul pe PCGarage) ca sa vezi ce piese are si sa poata ceilalti utilizatori sa comenteze (in ideea ca au sugestii mai bune pentru unele componente).

| matcro a răspuns (pentru JohnnyWylde):

Am vazut aces sistem la altex dar nu stiu daca este bun pentru gaming http://m.altex.ro/......agon-cadou

| Gameru a răspuns:

Salut
Prin sistem gamer sper ca nu intelege sa te uiti pe net la cerinte de sistem la jocuri pentru ca sunt fake.De ex:eu am Intel pentium dual core e2160, placa video nVIDIA gforce 1 gb ddr5 128 biti, 2gb rami ddr2 si imi merg jocurile astea noi(splinter cell blacklist, crysis 2, fifa 2014, battelfield 3)la medium-high.Asa ca mai bine iti faci un pc cu piese.
Cu prietenie
Gameru.

| matcro a răspuns:

Vreau in pc deja facut xD