| matcro a întrebat:

Salut vreo parere despre ce piese as putea cumpara pentru un sistem gaming buget 2800-2900 lei multumesc! Funda

Răspuns Câştigător
| YusukeUrameshi a răspuns:

Http://www.mediadot.ro/wishlist/38872/

Depaseste cu putin dar o sa-ti mearga orice joc la ultra sau high.

6 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Pe asta merge orice joc pe maxim
http://www.mediadot.ro/wishlist/38853/

| KodrutZ a răspuns (pentru bogdan324):

Ivy? Cam neinspirata alegere...

| bogdan324 a răspuns (pentru KodrutZ):

Mda,nu ma dau in vant dupa procesoarele haswell

| KodrutZ a răspuns (pentru bogdan324):

Pentru ca? Placile de baza entry-level pentru Haswell sint mai ieftine si ofera mai mult decit cele pentru Ivy, procesoarele sint ok si de multe ori la oferta... performanta un pic peste Ivy similar la acelasi pret... toate bune si frumoase.

| bogdan324 a răspuns (pentru KodrutZ):

Bine,ai dreptate, poate or fi mai ieftine si mai bune, dar de obicei cand vad niste piese noi/gadget-uri noi...mai stau 1 an sa ma gandesc daca sunt bune sau nu, pentru ca am avut destule probleme cu chestiile din domeniul pieselor PC, eu deocamdata raman pe ivy bridge, si nu vreau sa induc eroare incepatorii in IT(nu ca eu as fi vreun expert).Eu cu un i5 3570k sunt foarte multumit, am jucat ceva timp jocuri pe chipsetul din procesor, dar dupa aia mi-am luat un gtx 760, pacat ca sunt limitat de monitor, oricum o sa-l schimb.O seara placuta!

| KodrutZ a răspuns (pentru bogdan324):

Uneori se aplica ce zici tu. La proace nu e cazul, mai ales ca Haswell e de ceva vreme pe piata.