| TePupPA a întrebat:

Vreau sa cumpar ceva de pe steam si sa platesc cu cardul (visa) si imi cere la informatii de facturare : adresa, nume, prenume, cod postal, oras etc. Intrebarea mea este pentru ce sunt astea? Si daca le scriu, primesc jocul pe loc sau o sa primesc ceva factura cu key-ul? Chiar nu ma pricep. Daca ar putea sa imi dea cineva un raspuns cat mai detaliat ar fi foarte bine big grin

3 răspunsuri:
| KIibrDM a răspuns:

Salut, adresa de facturare, codul postal si orasul nu prea cred ca conteaza, dar presupun ca numele si prenumele trebuie sa coincida cu cele pe care le ai pe card. Totusi, scrie adresa, orasul si codul postal corect.
In legatura cu jocul, da, il primesti pe loc, iti va aparea in Library si va trebui sa-l descarci (poate chiar incepe descarcarea automat).

| KodrutZ a răspuns (pentru KIibrDM):

Eeexact. Datele de facturare in principiu trebuie' sa coincida cu cele ale cardului. In caz de ceva si iti blocheaza contul, trebuie' sa le trimiti o factura pe adresa ta si numele tau, si e bine sa fie una singura.winking

| KawaiiKiller a răspuns:

Aceste date personale sunt pentru a verifica identitatea ta, ca sa fie ei siguri ca cardul este al tau, etc...
+ Jocul il vei primi pe loc