| fabian565 a întrebat:

Vreau sa fac un server de Metin2. Am niste fisiere.tar.gz, le-am facut in.vdi dupa un tutorial, acuma..eu unde le gasesc? (Am folosit Virtual Box) Cine stie ii dau funda!

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut! Hai sa iti zic cate ceva.

1 tar.gz este un fisier tip host este usor sa il faci tip.vdi (pentru pc).
2 Trebuie sa ai Ip static nu IP dinamic (merge si pe dinamic dar trebuie sa faci cateva setari sa fie pe static).
3 Trebuie sa ai urmatoarele programe:

Servarul files (il ai)
Virtualbox (il ai)
Navicat
Filezila
Portmap
Clientul
Xampp
Homapage

4 Iti fac asa cu => sa treci mai departe sa fie mai usor.
Deschizi virtualbox=>New=>(Pui acolo orice nume si alegi Type BSD, Version este FreeBSD [Implicit])=>RAM=>
-Alegi Use an existing virtual hard drive file si trebuie sa gasesti fisierul.vdi si dai click pe el.
=>Create=>Acuma te duci la Network si selectezi sectiunea de retea (hamachi, placa baza, router, etc).

5 Restu de aicea este usor.Iar pentru tine sa iti fie mai usor ai un Video.
https://www.youtube.com/watch?v=Ii8Re_lJFyI

6 Mult Succes nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns.