| florincata a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o consola dar nu stiu de care ori ps3 ori xbox360.Am vazut pe net ca xbox 360 are grafica mai buna dar se incalzeste prea repede poti juca maxim 2-3 ore apoi trebuie sa il lasi sa se raceasca pe cand ps3 poti juca pe el pana te plictisesti.
Care jocuri sunt mai frumoase cele dupa xbox360 sau cele dupa ps3?
astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| ZethKode a răspuns:

Amandoua sunt bune, dar eu aleg Ps3, deoarece sunt mai multe jocuri pentru el, te joci pana te plictisesti (iar ce ai auzit tu despre Xbox360 nu este adevarat.Si pe el te poti juca cat vrei). Internetul pe Ps3 este gratuit tot timpul dar pe Xbox360 trebuie sa platesti anual(sau lunar, nu mai tin minte).Iar la partea cu grafica, amandoua sunt egale, inca nu sa descoperit care e mai bun.Dar totusi, eu iti spun sa iti iei un Ps3.Bafta!

3 răspunsuri:
| YunaFFX a răspuns:

Aici gasesti cateva informatii despre cele doua console http://www.ign.com/......-throwdown Per total, o sa vezi ca PS3 e mai bun decat XBOX 360, desi diferentele nu sunt foarte mari.

| doctorwho a răspuns:

Cumpara-ti xbox... mai multe posibilitati si jocurile sunt mai bune
funda?

| florincata explică (pentru doctorwho):

Multi prieteni mi-au spus ca ruleaza mai repede ps3 dar nu stiu pana nu incerclaughing