| danzel4all a întrebat:

Salutare am o mica problema si nu stiu cum s-o rezolv. E legata de stick-ul meu kingstom 16Gb. Incerc sa mut jocuri mari de minim 6Gb cu el pe alt PC dar imi spune (the file is too large for the destination file system) chiar daca am memorie libera multa. iar daca mut muzica sau altele cu el care contine tot vreo 6Gb ma lasa. Problema e cand mut un sigur fisier si el e mare iar daca mut mai multe si sunt mici nu-i problema. Ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| cristiano2000 a răspuns:

Salut... eu cred ca, calculatorul tau nu poate suporta un transfer asa mare si in plus sa fie si un isngur fisier. Cum ai zis tu ca iti poate transporta mai multe fisiere tot de 6 GB, asa suporta. Dar sa transporti un singur fisier de 6GB ar fi o problema. Sper ca te-am ajutatwinkingbig grin

| cristiano2000 a răspuns:

Salut...eu cred ca fisierul pe care vrei tu sa-l transporti este prea mare si nu suporta PC-ul. Cum ai zis tu, ai mai transportat mai multe fisiere de aceeasi marime cu acesta. Problema este ca atunci cand transporti mai multe fisiere de 6GB, el imparte treaba la cate fisiere sunt(2, 3,4,...), in schimb daca transporti unul singur de 6GB el nu are cum sa imparta aceasta treaba si automat este mai greu. Deci nu poti transporta fisierul de unul singur. Il poti transporta doar daca mai pui un fisier de poze sau de muzica. Sper ca te-am ajutatwinkingbig grin

| danzel4all explică (pentru cristiano2000):

Am gasit solutia. Trebuia sa dau stick ul de pe modul FAT pe modul NTFS. Toata treaba e sa intri in comand prompt si sa faci acolo trecerea de pe FAT pe NTFS. Daca vrei ati explic ca nu e greu