| RaduT09 a întrebat:

Am un stick de 16G si incerc sa imi pun un film de 5G si imi tot da eroarea aceasta "this file is too large for the destination file system" cine ma ajuta are funda!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Iti da acea eroare, deoarece stick-ul este intr-un anumit format ( NTFS, sau FAT32 ). Nu stiu sigur pe ce format nu iti mai da acea eroare daca vrei sa pui un fisier, asa ca formateaza-l si in NTFS ( si incearca si pune fisierul pe stick ), iar daca nu merge si in FAT32 si incearca din nou.
Bafta.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate stick-urile mai mari de 8 giga se formateaza in format NTFS.Deci baga stick-ul in usb, dai click dreapta pe stick alegi format.In continuare la sistem de fisiere alegi NTFS, mai jos la volume label scrii un nume stick-ului, debifezi formatare rapida si dai start.iti va aaprea un mesaj in care iti spune ca facand aceasta treaba ti se va sterge tot ce ai in stick scris anterior. Si dai start.In caz ca ai si alteva in stick, copii in pc si adaugi dupa formatare inapoi.