| Irimia_Raul_2000 a întrebat:

Am patit ceva la calculator. Azi de dimineata m-am jucat un joc si mi-a mers perfect, peste cateva ore m-am jucat din nou si aveam 20 30 fps si cpu era cam pe la 80 90%. Am mai patit asta acum cateva luni, am schimbat windows-ul si a fost totul ok, dar nu schimb acum windows-ul din luna in luna, nu stiti de la ce e? Eu cred ca de la virusi, cand ma uit la filme imi tot baga alte reclame si nu le blocheaza, si aia cred ca sunt virusii, voi ce ziceti? Cum scot virusii daca am virusi?

19 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Dau o scanare poate chiar ai virusi, si foloseste adblock si nu da click pe reclame si vezi ce temperaturi la component foloseste speccy

| Irimia_Raul_2000 explică (pentru alexboss2020):

Am dat ogramada de scanari cu orice antivirus, gaseste ceva virusi ii scoate si dupa tot asa e, nu stiu. si am adblock dar tot imi deschide. cum vad ce temperaturi foloseste speccy?

| alexboss2020 a răspuns (pentru Irimia_Raul_2000):

In primul rand ai descarcat programul? Si cand foloseste speccy intra intra intr-un joc sau ceva si apoi uitate ce temperaturi are procesorul, placa video si imi scrii

| Irimia_Raul_2000 explică (pentru alexboss2020):

Pai eu de unde sa stiu mane, nu ma pricep la calculatoare, speccy se numeste programul? asa caut?

| Irimia_Raul_2000 explică (pentru alexboss2020):

Ok l-am downloadat si am intrat pe un joc la CPU scrie 34grade, la mother board scrie 36 grade si la graphics e 38, 39

| Irimia_Raul_2000 explică (pentru alexboss2020):

Acuma a ajuns la 42 grade la grapici, am deschis 2 jocuri

| alexboss2020 a răspuns (pentru Irimia_Raul_2000):

Hmmm,simcer nu prea stiu ce e de facut!

| Irimia_Raul_2000 explică (pentru alexboss2020):

Am mai intrebat si pe altii, am zic ca temperatura e foarte mica. adica nu e problema acolo, e virusat asta e. de aia am si fps putine. acum o sa il schimb, downloadez windows si il bag pe stick. Dar oare daca bag stick in pc si pcu e virusat se viruseaza dupa si stickul?

| alexboss2020 a răspuns (pentru Irimia_Raul_2000):

Nu,decat daca muti fisierele virusate in stick, dar nu exista sa se viruseze un stick, vezi ceva suspect pe el dai delete si gata

| Irimia_Raul_2000 explică (pentru alexboss2020):

Pai doar windows-ul am sa il pun. altceva nu

| georgeenglezu2016 a răspuns:

Parerea mea este sa scanezi cu antivirusul, un program de curatare fisierele gen ccleaner dupa care intri la msconfig startup si debifezi programele ce nu ai nevoie sa iti ruleze fiindca iti creste memoria ram-ul si procesorul, dupa aceea ca sa te joci in continuare mult mai bine si frumos intra la power option si alegi performance, cand numai te joci alegi balance sper ca te-am ajutat, o zi buna si cat mai frumoasa

| Irimia_Raul_2000 explică (pentru georgeenglezu2016):

Am scanat cu antivirusul, am si ccleaner dar mi se pare ca nu ajuta mai nimic.

| Irimia_Raul_2000 explică (pentru georgeenglezu2016):

Si am si dat la msconfig si startup am oprit vreo 2 restul imi trebuie, si tot asa e. nu stiu ce are, dar sper ca nu trebuia iarasi schimbat windows-ul abia daca o trecut o luna de cand l-am schimbat.

| georgeenglezu2016 a răspuns (pentru Irimia_Raul_2000):

Poate windows-ul este piratat, ca si eu am patit am descarcat si ma anunta-se ca am luat un trojan asa ca te rog mai bine, este sa iti instalez eu windows de care vrei tu windows 7 ultimate 64 bit si 32 bit cu licenta nedeterminata sau windows 8.1 64 bit professional

| Irimia_Raul_2000 explică (pentru georgeenglezu2016):

Nu imi place windows 8 si windows 7 de il am acum este foarte bun, este cu licenta, si este bagat de cineva care se pricepe. nu e de la windows. sunt virusi atata tot, dar nu mai am cum sa ii scot.

| georgeenglezu2016 a răspuns (pentru Irimia_Raul_2000):

Atunci stai cu ei in pc sa ti-l distruga daca macar antivirusul nu ai ti in carantina

| Irimia_Raul_2000 explică (pentru georgeenglezu2016):

Nu au ce sa distruga...

| Cilibiu_Mihai_1998 a răspuns:

In primul rand, la cpu, trebuie schimbat din când în când pasta termoconductoare, in al doilea rând îți trebuie și un racitor bun. Îți recomand să faci asta cat mai repede pentru a nu ți se arde placa de baza și să îți arunci pc-ul.

| Irimia_Raul_2000 explică (pentru Cilibiu_Mihai_1998):

Nu cred ca de la asta e problema.