| Ady66666 a întrebat:

Salutare!
Am si eu o problema cu Minecraft. Problema e ca atunci cand incerc sa ma joc 1.8 imi da ecran negru. 1.7.2 imi merge. L-am instalat de N ori am incercat si alte launchere, am incercat si cu optifine si pack, acelasi rezultat. Am sters meta-inf, etc. Tin sa mentionez ca am windows xp.
Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi sau macar sa mai incerc niste launchere.
http://s8.postimg.org/i8zyfj0id/mc_1_8.png
Dau funda!

2 răspunsuri:
| Alex1003 a răspuns:

Salut!
Nu rezolvi nimic schimband launcherele, problema este de la versiunea 1.8.
Meta-inf il stergi doar daca instalezi optifine, daca nu, nu trebuie neaparat sa il stergi.
Probabil ca PC-ul tau nu este compatibil cu versiunea de minecraft, sau Windowsul.

| Ady66666 explică:

Nu cred ca este vorba de compatibilitate pentru ca acum doua saptamani a mers. Altceva?