| Danny8135297 a întrebat:

Salutare, GTA IV ar merge cu setările low însă rezoluția 1600x900 pe laptopu ăsta? Acer Aspire:

Intel
Pentium Dual Core
Pentium Dual Core B940 2.0GHz
Intel
HD Graphics
Intel HD Graphics 2000 Mobile
Cred că am zis deja de processor: Intel(R) Pentium(R) CPU B940 @ 2. 00GHz (2 CPUs), ~ 2. 0GHz

7 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Nu, nici o sansa. E si foarte prost optimizat, ai avea mai multe sanse sa joci gta 5 pe low, decat gta 4 la cat de prost e optimizat, dar nu cred ca ti-ar place sa joci cu 10 fpsuri.

| Danny8135297 explică (pentru EnvyU):

Nu. nu mi-ar place, dar cum se face că aș putea juca GTA 5 pe pc-ul ăsta? laughing

| EnvyU a răspuns (pentru Danny8135297):

Nu am zis ca ai putea, am zis ca ai avea mai multe sanse sa joci gta 5 decat gta 4, adica atat de prost e gta 4. Gta 5 este foarte bine optimizat incat il poti juca si cu Intel hd graphics si procesor slab, sincer eu nu as incerca pentru ca sigur nu vei avea fpsuri jucabile. Am incercat sa ma joc gta 4 pe un i3 cu placa video gts 450 si 4gb ram si se misca infect, aveam intre 15-30 fpsuri si oricat modificam setarile video tot nu era mai bine.

| laurentiu80 a răspuns (pentru EnvyU):

Nu prea cred ca pe acel sistem aveai maxim 30 fps in GTA 4. Eu il jucam in 2010, pe un dual core si 9800gtx si aveam constant 40-60 fps.

| laurentiu80 a răspuns (pentru EnvyU):

Intr-adevar a fost un joc prost optimizat la vremea lui in 2008 cand a aparut, ca nu exista GPU-uri sa il rulezi la setari maxime, dar in timp s-a schimbat situatia. Ca sa raspund la intrebare pe o hd2000 integrat se misca prost, destul de rau, 10-20 fps.

| EnvyU a răspuns (pentru laurentiu80):

Nu stiu care e faza ca am jucat gta 4 si era foarte jucabil si se misca bine acu mult timp, apoi dupa un an sau ceva de genu am incercat iar si se misca nasol rau la inceput acolo la docuri.

| laurentiu80 a răspuns (pentru EnvyU):

Asta din cauza jocului deoarece era crackuit.