| mariuswox a întrebat:

Salutare ..incerc sa imi instalez upgrade-ul la windows 10(am windows cu licenta) dar se blocheaza la 99 %.
De ce? Am stat si l-am last si 6-7 ore si tot degeaba. Tot 99% ramane.
Dece? ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| Dorel_George_Si_1982 a răspuns:

Intri pe linkul asta http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209 il descarci si cum zici tu la 99% apesi alt+TAB pana la el si gata dupa mai astepti 5-8 minute. Dar grabestete pe 28-29 iulie Windows 10 nu va mai fi gratis, deci ai grija

| Stefan_Dragos_1997 a răspuns:

Parerea mea, este sa iti faci un dvd cu windows 10 si sa-l instalezi de la 0! *vei pierde toate datele tale pe windowsul care il ai actual!
Aceasi problema am avut si eu!
Incearca sa intrii pe siteul : http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209 si urmeaza instructiunile! Programul asta iti descarca windows 10 de pe Microsoft (100% legal!) in format.iso si va trebui ca acel fisier sa il tragi pe dvd cu ajutorul programului "Nero Express"-de preferat versiunea 7 si apoi can intrii in nero express dai unde scrie backup si dai " burn image to disc" si selectezi fisierul cu windows-ul! Ai grija cand faci dvd-ul sa fie pe cea mai mica viteza de ardere(facere)
Bafta!