| AiciSăAjut a întrebat:

Salutare! Mi-am luat un controller Gamesir X2 Bluetooth Version și mă gândeam că totuși as merge pe altul! Alternative: de Xbox Series X sau de PS5!
Jocuri pe care le-aș juca: Minecraft Pocket Edition și CoDM
Ce îmi recomandați? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nici nu te gandi prea mult, pentru pc-uri cele mai bune si rezistente controlere sunt cele xbox de la Microsoft nu vreo chinezarie! Costa mult dar merita fiecare banut, vei vedea!
La un controler xbox nu trebuie sa faci setari de butoane, se seteaza automat, recunoaste orice joc etc. N-as zice asa ceva despre celelalte controlere fie ea si PS5 ultimul model!
Deci nu conteaza ce tip de controler xbox e, numai sa fie de la Microsoft! Bafta!

| AiciSăAjut explică (pentru lpavel):

Da, dar eu mă joc pe telefon! Deci totuși și pentru telefon zici că ar trebui tot unul de Xbox? Hmm, ok, Good to know! Am mai avut unul de Xbox Series X, dar are stick drift și l-am schimbat cu altceva! Ziceam să încerc unul de PS, dar ama auzit că ai avea probleme la degete de la ăla! Deci probabil rămân pe Xbox Controller de acum înainte dacă e să îmi mai iau! Mulțam pentru tip! Zi bună

| lpavel a răspuns (pentru AiciSăAjut):

Pentru telefon nu stiu exact care e mai bun! Eu credeam ca esti pe pc... Pe tel vezi care e mai compatibil dar eu cred ca tot xbox pentru ca astia de ps seteaza controlerele pentru consola lor, restul nu ii intereseaza cum merge...