| nalak a întrebat:

Am incercat sa imi schimb IP cu cmd.

Am intrat, am dat ipconfig /release, apoi ipconfig /renew si imi scrie asa:

No operation can be performed on Wireless Network Connection 2 while it has its media disconnected.
No operation can be performed on Local Area Connection 2 while it has its media disconnected.

Am 12 ani, nu pot sa sun la ei pentru ca o sa ma ia in ras cand o sa auda o voce de copil care le cere sa ii schimbe IP-ul sau sa i-l seteze dinamic.

4 răspunsuri:
| vikinglibrary a răspuns:

Ce ISP(rds, clicknet, Orange, etc.) de net folosesti? Ai router?
Ma gandesc ca vrei sa iti schimbi ip-ul pe care iesi in internet nu cel privat.

| nalak explică (pentru vikinglibrary):

Telekom. Da, am. Am luat ban pe un joc, decI vreau sa schimb IP-ul privat. Daca luam ban pe un site, il schimbam cu VPN, HideMyIp etc.

| vikinglibrary a răspuns:

Trebuie sa schimbi ip public, încearcă cu un restart la router(îl scoți din priza și îl bagi la loc)

| nalak explică (pentru vikinglibrary):

Am incercat de mai multe ori, tot acelasi IP ramane. Ti-am spus, e static.