| Gyganzie a întrebat:

Salutare TPU, Am o unitate centrală pe care as vrea să o vand si nu stiu cat sa cer pe ea, Unitatea a fost cumparata in 2007 cu 28 MIL Lei vechi si are pe ea Următoarele.
Un Procesor Dual Core 2.0
2GB Ram
Placă Video Nvidia Geforce 9500 GT
HDD 320
Cam cu cat s-ar da o unitate cu configuratia asta, Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Un procesor din ala valoreaza 100 de lei, ramii tot cam atat, placa video tot pe acolo, hardul 150, sa zicem placa de baza 100, sursa 50, carcasa 50, dvd writer daca are... 50, deci da cam 600-700 de lei.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu prea ai dat toate informatiile dar cred ca in jur de 600-700 lei.
Uite un exemplu un pic mai slab ca al tau:
http://www.diabloscomputer.ro/? filter=calculatoare-second-hand&tip_procesor=%20Pentium%20D%20Dual%20Core&hdd=320gb

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

E prea mult, eu am dat 450 de lei pe ce explica el