| Spike189 a întrebat:

Salutare, am si eu o intrebare, vreau sa imi vand pc-ul si as vrea sa imi spuneti cam cu ce suma as putea sa il dau.
Desktop Pc HP-Pavilion, Procesor Quad Core (2, 66Ghz x 4), 4Gb ram, Placa video Nvidia GeForce 9500 GS/ 2287 MB + Monitor LCD 17" - Videoseven + Tastatura HP, Mouse.
Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| Jambooja a răspuns:

Nu ai dat informatiile complete, dar uite cum te sfatuiesc eu sa calculezi pretul PC-ului pe care vrei sa il vinzi.
Conteaza in primul rand, indiferent de calitatea pieselor, cati ani are PC-ul. La fiecare an trecut scazi 15-30% din pretul initial. Daca ai adaugat componente pe parcurs adaugi procentul pentru ani si un procent pentru uzura de circa 10-25% pe an.
La fel se procedeaza si cu toate celelalte componente. In functie de vechime si grad de uzura scazi circa 1/4 (de obicei ceva mai mult) din valorea produsului.

5 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Cu vreo 20 milioane cred

| valy a răspuns:

Daca primesti pe el 2000 de lei e bine.
Sunt constient ca ai dat bani multi cand l-ai achizitionat. dar lucru la mana a 2.scade pretul

| lucian a răspuns:

25-30 mil tinand cont ca este un pc ft bun, merge orice pe el

| yoo23 a răspuns:

Depinde de cat timp il ai tu. dar calc e foarte bun vad, merita minim 14 milioane.

| crystynaradu a răspuns:

Eu te-as zice sa il vinzi ce 15-20 de milioane.