| HoriaMC a întrebat:

Horia ma numesc si vreau sa va intreb cum pot scapa de lag cand filmez? Sunt YouTuber, canalul meu este HoriaMC.Dar cand filmez am vreo 15 fps-uri si cand nu filmez am vreo 150 de fps-uri

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ia un calculator ami bun; e clar că procesorul tău nu duce bine la multitasking cu programe solicitante de resurse. Probabil nici discul nu e cine știe ce. Pentru ce vrei tu, ai nevoie de ceva cu i7 sau un quad core, cu hard disc SSHD sau SSD.

| Sysser a răspuns:

Probabil este programul de filmat cam. sacadat sa zicem asa.Incearca sa filmezi cu Mirilis Action.Ti-l recomand eu filmam cu el si aveam 30-35 fps.

| HoriaMC explică (pentru Sysser):

Am reusit sa mai scap de lag...Am instalat windows 10 si acum nu prea mai am lag in nimic