| cristi188 a întrebat:

Salutare TPU, vreau sa imi cumpar un calculator pentru jocuri, mai exact vreau sa ma apuc sa fac si eu filmulete pentru YouTube, am un buget de 24-28 de milioane, puteti sa imi sugerati de unde sa cumpar, doresc si un monitor mai maricel, nici cat China dar sa fie ceva acolo daca ma intelegeti... Scuzati categoria daca este gresita. Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

2800 RON pentru gaming/captura si cu tot cu monitor? Mai stringe macar 1000 RON si dupa aia parca discutam un pic.

| cristi188 explică (pentru KodrutZ):

Hai sa spun ca monitor am, am unul mai micut, tot nu ajunge pentru unitate?

| KodrutZ a răspuns (pentru cristi188):

Detaliaza. Nu e bai daca e vreun 1280X1024, e chiar bine, ca o sa se miste jocurile mai ok. Pe de alta parte, nu o sa se uite nici draq la clipuri la rezolutie mica pe YT...

| cristi188 explică (pentru KodrutZ):

E un monitor Asus 1920x1080, 21.5 inch, a fost o greseala sa il fac ''mic'' laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru cristi188):

Mdah, fullHD, deci ti-ar cam trebui un GTX 960 macar daca vrei sa faci treaba. Carcasa, sursa, ce mai ai de tinut?

| cristi188 explică (pentru KodrutZ):

Nu am carcasa, nici sursa, am o tastatura A4Tech KD-126-1, USB, X-Slim LED BlackLight, Albastru, un mouse gaming A+ G6- Helis, Camera Web Genius FaceCam 320, Casti cu microfon Asus Strix Pro, Gaming, control volum pe fir, 2 x 3.5 mm, Black. Ti-am spus doar achizitile noi, le pot returna daca nu sunt bune...

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Da link la alea pe care le ai, o sa ma uit miine cindva. Acum am de lucru, revin miine.

| cristi188 explică (pentru KodrutZ):

Iti dau link de la toate maine, ma pun la somn, noapte buna!