| PopeMarinaru69 a întrebat:

Salutare,vreau sa îmi spună și mie cineva dacă ar fi ok sa pun un rx 580 nitro+ pe un i5 6402p, nu vreau sa aud ca i ati gtx sau altceva vreau doar ceea ce am menționat mai sus

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca ar fi ok in ce fel? Nu inteleg ce intrebi... N-ai zis ce placa video ai acum, nu ai dat nici un fel de detaliu! Intrebare incompleta!

| PopeMarinaru69 explică (pentru lpavel):

Am un gtx 1050 de 2gb

| lpavel a răspuns (pentru PopeMarinaru69):

Iar Rx 580 cati gb are? Dar asa ca performanta gtx 1050 e mai performant ca rx 580, doar ca din cauza ca are numai 2 gb nu poti juca la rezolutii mai mari de fullHD, iar pe gtx vor rula mai multe jocuri decat pe rx indiferent de cati gb au fiecare!

| PopeMarinaru69 explică (pentru lpavel):

Vorbești niște aberații, de când pana când gtx ul bate rx ul? Gtx 1070 ti se bate cap în cap cu rx 580 plus are vreo relevanta memoria vram? Și dacă ar fi de 2, 4, 6, 8 gb sunt la fel performantele da degeaba ai varsta care o ai ca nu te ai interesat nici 2 %

| lpavel a răspuns (pentru PopeMarinaru69):

Eu mi-am zis parerea, daca tu crezi ca am gresit iar tu ai dreptate, sa fi sanatos, nu te contrazic, schimba gtx-ul cu rx si vei vedea cine a avut dreptate... laughing

| PopeMarinaru69 explică (pentru lpavel):

E diferența de 40 60 fps uri, plus ca pe viitor doresc sa îmi iau și un alt procesor clar gtx ul nu va face fata în schimb rx ul se tine pe picioare cu aproape orice procesor i3, i5, i5 r3, r5 gen 10/12