| anonim_4396 a întrebat:

Se merita sa-mi iau GTA V? Specificatii:
i5 4210U 1.7 pana la 2. 7ghz 2 nuclee, 4 thread-uri, 22nm;
placa video nVIDIA 840m 2 Gb 64bit 1001Mhz 28nm;
RAM 4 Gb DDR3L 1600 Mhz
Cum va merge pe rezolutia 1366 x768? Se merita? Nu vreau sa-l iau si dupa sa vad ca sacadeaza, chiar si pe minim sunt multumit sa-l joc.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca merge pe low-medium rezolutia 2400x768 cu vreo 20-30fps.Daca instalezi ultimul update pentru placile Nvidia de pe siteul oficial al Nvidia, cred ca o sa ai 60fps.

| RB26DETT a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti sigur? Far cry 4 pe low imi merge la 20 fps

| anonim_4396 explică (pentru RB26DETT):

Da,dar Far Cry 4 nu e optimizat prea bine...Sincer is cam in dubiu cu privire la asta...ti-as zice sa nu il iei.dar sa iti imbunatatesti place video si dupa sa il cumperi.

| RB26DETT a răspuns (pentru anonim_4396):

Am un laptop, trebuie sa-mi schimb laptopul sa-mi imbunatatesc placa video laughing

| anonim_4396 explică (pentru RB26DETT):

Tu te plangi? laughing))) Mie nici gta iv nu imi merge... abia daca imi merge gta san andreas pe low in 30fps rolling on the floor)

| RB26DETT a răspuns (pentru anonim_4396):

De obicei nu prea ma joc dar cand apar jocuri de genul asta trebuie sa le am, practic, atunci cand mi-am luat laptopul, m-am uitat la sys req-ul de la gta V, faza e ca m-am uitat la ala din 2014, imediat ce am intrat in anul 2015 astia l-au schimbat si abia ca mi-ar merge... nu vreau sa-l iau si dupa sa vad ca sacadeaza laughing)

| anonim_4396 explică (pentru RB26DETT):

laughing)