| imihaistoian a întrebat:

Se merita un racitor pentru laptop? Cu cat prelungeste viata si daca ar fi atat de util de ce nu ar da producatorul impreuna cu laptopul?

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Cooler vrei sa zici! Este foarte bun pentru laptop mai ales ca il poti folosii ca suport, pentru ca nu poti sa pui de exemplu laptopul direct pe pat deoarece astupi sitele pe unde trage aer coolerul din interior si apoi se stie ca un laptop lucreaza la temperaturi mai mari decat un pc normal si orice sistem de racire pentru el ar fi binevenit. Producatorii nu dau si coolere externe impreuna cu laptopul deoarece in primul rand ii creste pretul si ei nu au acest interes si in aldoilea rand considera ca nu ai nevoie daca il ti pe birou si nu il stresezi prea mult ->el fiind totusi un calculator portabil de rezerva.