| bogdydiav a întrebat:

Se poate afla numele si adresa prin intermediul ip-ului

2 răspunsuri:
| Natashha a răspuns:

De obicei da,deoarece prin ip-ul ala datele ultilizatorului sunt stocate la retea,rds,romtelecom,cablu, depinde pe ce nume e facut.Dar cred ca-ti dai seama ca nu orice nea` Ion poate afla chestii din astealaughing. Oricum ip-ul, datele si adresa se stiu operatorii de la retea.

| bogdydiav explică (pentru Natashha):

Sunt convins ca operatorii de retea stiu dar m-am referit la altcineva daca poate afla de ex daca eu iti trimit un mail imi poti vedea ip prin header nu mai stiu cum, da noah bun, iar tu ca si individ imi poti afla adresa si numele adica datele personale prin intermediul ip-ului.mersi mult pentru raspuns papa