| Bombardieru2000 a întrebat:

Se poate construi un pc de gaming care sa bata ps4 la slecificatii? Daca da ce piese mi-ar trebui?

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Da, cu un procesor i5 din seria Haswell, o placa video nVIDIA GTX 760 / radeon 280x sau mai buna, 8 GB de ram si ai intrecut un ps 4.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

In principiu, nu. Indiferent de citi bani ai. Motivul e ca nu ai inca nici o platforma desktop care sa foloseasca DDR5 ca memorie principala.

| rapp2020 a răspuns:

laughingte contrazic cei de la ubisoft au spus ca pc-ul are procesor mult mai puternic decat orice PS.MAjoritatea îs iau PS ca e mult mai ieftin decat, dacă ți-ai cumpăra un PC bun care costa cam 30-40de milioane. Iar un ps4 costa 12milioane.

| anonimguy3 a răspuns:

Ma faci sa rad, normal ca poti sa faci un pc care sa distruga un PS4 i mean lol? PS4 e doar mai ieftin pentru ca dungi, e o consola.