| IonutPutinica a întrebat:

Specifiicatiile sistemului:
Imi va merge GTA 5?
Daca da, cam ce fps estimati la minim?

Procesor i3-4130 3,40 Ghz

4GB Memorie RAM (1600 Mhz)

Placa video Nvidia GT 630 de 2 GB(cam batrana)

Hard-disk de 1 TB

Răspuns Câştigător
| Nosferatu93 a răspuns:

O sa-ti mearga linistit. la maxim nu, dar mai bine de minim. seteaza minim sa vezi cum ruleaza daca are lag. dar ma indoiesc ca o sa aiba lag la placa de 2gb. cu setarile la minim iti va merge sigur

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-au aparut cerintele dar 100% nu o sa-ti mearga pe placa aia video.

| j1NNNx a răspuns:

Daca ai Gddr5 la placa video o sa-ti mearga cam cu 30-40 FPS (la mediu-low)

| DuDDy24 a răspuns:

Cerintele oficiale pentru gta 5 sunt inca in ceata... se presupune ca o sa fie asemanatoare cu cele de la MAx Payne 3thinking
Daca e asa o sa il rulezi undeva la mediu la 720p cu fps decent.
Schimba placa video, un r7 260x sau un gtx 750 ti e mult mai potrivit pentru procesorul tau

Răspuns utilizator avertizat