| Costyn_Preda_1997 a întrebat:

Stie cineva daca Euro truck simulator2 cumparat cu CD merge sa joc multiplayer si daca se updateaza fara sa cumpar alt CD?

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Pentru a putea juca multiplayer, ai nevoie de STEAM. Adica jocul sa fie activat cu codul de pe CD pe STEAM sau sa il cumperi chiar de pe STEAM... In momentul de fata este la oferta pe steam cu 2.99 euro.

2 răspunsuri:
| Costyn_Preda_1997 explică:

Si de updatat se updateaza singur daca il cumpar cu CD?

| RareşTPUro a răspuns (pentru Costyn_Preda_1997):

Daca cumperi jocul din magazin adica cu CD, trebuie actualizat manual de pe http://www.eurotrucksimulator2.com/update.php