| KLiNK a întrebat:

TPU, am comandat un produs de pe okazii.ro. Cand va veni coletul, va trebui sa confirm ca produsul este asa cum l-am vazut descris pe site. Cum se face aceasta confirmare? Mentionez ca am cont pe Okazii.ro.
Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Nu e musai să confirmi. Sistemul te „obligă" doar să acorzi vânzătorului un calificativ. Evident, acest calificativ va ține cont ȘI de conformitatea descrierii, dar nu numai. Iar dacă nu acorzi acel calificativ într-un termen rezonabil, acesta va fi acordat automat (pozitiv, evident) de către Okazii.ro.
Posibilitatea de a acorda calificativ vânzătorului apare imediat după ce ai cumpărat produsul. Vezi pagina:
http://www.okazii.ro/contul-meu/calificative/