| Aнонимный a întrebat:

TPU! Am nevoie de ajutor cu computerul nu stiu ce are pur si simplu imi apare o imagine albastra cu niste scrisuri albe apoi se restarteaza brusc spuneti-mi va rog ce sa fac

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Da, atunci s-ar putea sa ai probleme de hardware. Incearca sa iti notezi numarul erorii care apare la bluescreen (e o adresa lunga) si sa cauti pe Internet sa vezi sigur de unde vine problema.

Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Acela e celebrul „Blue Screen" ce semnalează o eroare de windows. Reinstalarea windows-ului e cea mai sigură variantă în cazul ăsta. Sau ai putea avea probleme cu supraîncălzirea. Încearcă să cureți de praf unitatea centrală, mai ales la ventilatoare. Dacă ai laptop, suflă bine acolo pe unde iese aerul, să iasă tot praful.

Răspuns utilizator avertizat
| gaby15 a răspuns:

Cred ca ai probleme cu hardware