| SlenderMan299 a întrebat:

TPU! Aseara am varsat niste ceai pe laptop, dupa care l-am inchis rapid si am inceput sa sterg tot ceaiul de pe el. Dupa ce am sters am luat laptopu in brate si l-am pus cu susul in jos ca sa curga tot din el.Momentan din cate vad eu, acum functioneaza numai ca butoanele sunt cam lipicioase.Credeti ca o sa mi se strice?

8 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Nu doar apa face rau, ci mai ales zaharul. Depinde cat ai varsat si unde a curs.

| SlenderMan299 explică (pentru Andrei7520152):

Pai nu era foarte mult ceai, si a curs pe parti nu si in centru.

| TechGuyTpu a răspuns:

Recomand o curatare completa.In timp zaharul va "manca" celelalte componente+apa va strica ceea ce a mai ramas.

| SlenderMan299 explică (pentru TechGuyTpu):

Lichidul am reusit sa il scot..Cam asa arata tastatura : https://www.youtube.com/watch?v=DZRTBrnUDC0

| TechGuyTpu a răspuns (pentru SlenderMan299):

Aaa,atunci nu se va intampla nimica, unele laptopuri au tastele "ridicate" si iti dai seama

| SlenderMan299 explică (pentru TechGuyTpu):

Stii si o solutie pentru butoanele lipicioase? Vreau sa le curat happy

| TechGuyTpu a răspuns (pentru SlenderMan299):

Spirt+un servetel.Sterge usor si nu turna pe tastatura spirt, pe servetel

| Moryami a răspuns:

Imi pare rau de tine frate dar te anunt cu nefericire ca da. D: asa am patit si eu cu tastatura si ghiciti ce s-a stricat si mi-am luat alta