| Cristian2003 a întrebat:

Un coleg de la mine din clasa pecare nu-l suporti-am zis ca Minecraft-ul nu mise deschide pe laptop si el a zis ca laptop-ul e praf si nici nu l-a vazut.Laptop-ul are 500 GB pe hard-disk, iar placa video e de 2 GB nVidia Geforce..Eu tot cred ca e vina Minecraft-ului sau la Java ca nu se deschide si cand vreau sa intru in Minecraft imi arata pentru o fractiune de secunda sigla pe ecran si dispare.

2 răspunsuri:
| TheHellBoyHB a răspuns:

Placa Video? Geforce Care? Procesor?
Creed ca ai Java 7, si vrei sa joci Ultima veriune (1.8.5+) care necesita Java 8 Only. Instaleaza Java 8 Si incearca iar!

| flaviusul a răspuns:

Da clar este din joc plus ca nu la toate genurile de compiutare se poate juca minecraft