| Si_Atat_MaKe_1997 a întrebat:

Vreau sa fac rost de bani, vreau sa ma angajez sunt din constanta am 15 ani si am nevoie de bani, nu stiu unde sa ma duc la pliante, la spalatorie. etc dau funda ( vreau sa-mi cumpar un xbox ce xbox sa-mi iau si dc? nu vreau kinect )

Răspuns Câştigător
| Skittel a răspuns:

Mai nou nici cu liceul si facultatea nu te mai angajezi. Eu iti propun, chiar daca nu poti acum, perioada asta sa muncesti ceva part-time, la vara sa te angajezi undeva pe timpul vacantei( ori in statiuni, ori la stranduri, ori pe litoral) si ai sa vezi k chiar e bine si indicat sa te "inveti" cu munca. Nu trebuie sa trag la jug, trebuie doar sa inveti ce inseamna sa ai banul tau si sa stii sa ti-l folosesti cu cap. Valabil si pentru Si_atat_make, incurajez munca vara. nu trebuie sa va speriati. O sa vedeti cat de castigati o sa fiti dupa ce faceti asta vreo 1 vara sau 2.

Iar eu o spun din propria experienta. Am 20 de ani, muncesc pe timpul verii de la 16, am facut vreo 3 4 mii de euro pe litoral in timpul asta, am reusit o mica parte din ei sa ii investesc intr-o mini afacere personala, care momentan astept sa dea roade, dar asta-i partea a2-a, am cunostinte de prin toata tara, relatii, te dezvolti si pe tine pe plan personal, intelectual etc, inveti cum sa vorbesti cu clientul si cum sa ti-l castigi de la primul contact cu el, vezi cam cum sta treaba cu afacerile, ce smekerii se fac, de ce unora nu le merge deloc afacerea si altora le merge struna, desi ambele firme vand aceleasi produse, si ai si parte de distractie, de toate nebuniile, si poti sa iti traiesti viata in acelasi timp happy

2 răspunsuri:
| ralucutzica a răspuns:

Esti tanara, traiesteti viata lasa munca..ca o sa vezi si tu mult mai incolo cum va fi cu munca.Ca trebuie sa ai facultate si liceu ca sa te poti angaja undeva acum.
Mai bine te gandesti la alta varianta.

| Si_Atat_MaKe_1997 explică (pentru ralucutzica):

Vroiam ceva temporar
big grin

| Skittel a răspuns (pentru ralucutzica):

Mai nou nici cu liceul si facultatea nu te mai angajezi. Eu iti propun, chiar daca nu poti acum, perioada asta sa muncesti ceva part-time, la vara sa te angajezi undeva pe timpul vacantei( ori in statiuni, ori la stranduri, ori pe litoral) si ai sa vezi k chiar e bine si indicat sa te "inveti" cu munca. Nu trebuie sa trag la jug, trebuie doar sa inveti ce inseamna sa ai banul tau si sa stii sa ti-l folosesti cu cap. Valabil si pentru Si_atat_make, incurajez munca vara. nu trebuie sa va speriati. O sa vedeti cat de castigati o sa fiti dupa ce faceti asta vreo 1 vara sau 2.

Iar eu o spun din propria experienta. Am 20 de ani, muncesc pe timpul verii de la 16, am facut vreo 3 4 mii de euro pe litoral in timpul asta, am reusit o mica parte din ei sa ii investesc intr-o mini afacere personala, care momentan astept sa dea roade, dar asta-i partea a2-a, am cunostinte de prin toata tara, relatii, te dezvolti si pe tine pe plan personal, intelectual etc, inveti cum sa vorbesti cu clientul si cum sa ti-l castigi de la primul contact cu el, vezi cam cum sta treaba cu afacerile, ce smekerii se fac, de ce unora nu le merge deloc afacerea si altora le merge struna, desi ambele firme vand aceleasi produse, si ai si parte de distractie, de toate nebuniile, si poti sa iti traiesti viata in acelasi timp happy