| Bogdanel_Bogdan_1978 a întrebat:

Am 17 ani și plec în Anglia pe procura unui prieten. Și nu știu sigur dacă pot ieși doar cu buletinul sau trebuie și pașaport

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce intelegi tu cu "plec in Anglia pe procura unui prieten."
Fiind minor poti pleca in strainatate numai cu declaratia autentica a ambilor parinti, prin care isi dau acordul sa pleci in Anglia si indica un insotitor major. Poti pleca si numai cu cartea de identitate, nu este nevoie de pasaport.

| Bogdanel_Bogdan_1978 explică (pentru Ioandelasal):

Ok asta am vrut să știu. Era de înțeles că am acordul părinților. Nu era nevoie să specific asta