| Georgianarostescu a întrebat:

Am bagat dosarul pentru somaj (absolvent) am semnat prima viza luna asta la inceput si acum am primit 150 lei! Dar pe siteul celor de la fortele de munca si pe inca un document dat tot de ei scrie ca trebuie sa primesc 250 de lei? De ce primesc 150 in loc de 250 lei?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Poate ti-au calculat doar partial pentru prima luna.
Daca si luna viitoare primesti tot doar 150 lei, atunci mergi inapoi la ei pentru clarificare.

1 răspuns:
| faceboom a răspuns:

150 lei primesti timp de un an daca ai semnat pentru somaj si apoi ti-ai gasit singur servici. Deci da, undeva s-a produs o eroare. Daca nu ai niciun venit trebuie sa iei 250 lei.