| Georgianarostescu a întrebat:

Am bagat dosarul pentru somaj (absolvent) am semnat prima viza luna asta la inceput si acum am primit 150 lei! Dar pe siteul celor de la fortele de munca si pe inca un document dat tot de ei scrie ca trebuie sa primesc 250 de lei? De ce primesc 150 in loc de 250 lei?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu-ti ramane decat sa mergi la a AJOFM si sa-ntrebi --- alta alternativa de a afla nu intrevad!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru absolventi, cuantumul indemnizatiei de somaj este in suma fixa, respectiv 250 lei ( adica, 50% din indicatorul social de referinta -ISR in valoare de 500 lei ).
Daca indemnizatia ti-a intrat intr-un cont bancar de card se prea poate ca un membru al familiei tale, care cunoaste pinul, sa fi retras o parte din bani.
Daca indemnizatia ti-a fost adusa de postas trebuia sa-ti fi dat si cuponul de somaj care insoteste banii. Pe cupon este inscris cuantumul indemnizatiei.

| Georgianarostescu explică (pentru alessia5158):

Rin posta si pe cupon scrie 150 lei

| alessia5158 a răspuns (pentru Georgianarostescu):

Nu-ti ramane decat sa mergi la a AJOFM si sa-ntrebi --- alta alternativa de a afla nu intrevad!