| King333334444 a întrebat:

Am condus fara permis beat la volan cu masina la cineva si s-a bagat furt in scop de folosinta eu nu am am alte dosare gen fapte ceva. Ce mi se întampla la judecata?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai luat masina fara voia proprietarului, ai condus pe drumuri publice neavand permis si cu alcoolemia de peste 0, 80 ai savarsit 3 infractiuni: furt de folosinta, conducere fara permis si conducere sub influenta alcoolului.
Vei fi urmarit penal si trimis in judecata pentru cele 3 infractiuni. Judecatorul va aplica pedeapsa socotita corecta pentru fiecare infractiune in parte si apoi le va contopi, respectiv la pedeapsa mai mare se va adauga cate o treime din celelalte 2 pedepse si aceasta va fi pedeapsa finala.
Fiind concurs de 3 infractiuni se poate ca pedeapsa sa fie inchisoare cu executare.

| King333334444 explică (pentru Ioandelasal):

Daca propuetarul retrage plangerea?

| darrio2007 a răspuns (pentru King333334444):

Si daca nu o retrage?

| Ioandelasal a răspuns (pentru King333334444):

Daca proprietarul retrage plangerea tot vei fi judecat pentru celelalte 2 infractiuni.

| King333334444 explică (pentru darrio2007):

A retras nu are plangeri

| darrio2007 a răspuns (pentru King333334444):

Vei fi judecat pentru conducere fara permis si baut. Deci tot nu scapi.

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai alte dosare dar vei avea acum. Furt, beat si fara permis. La judecata se intampla ca s-ar putea sa faci ceva puscarie.
La asta trebuia sa te gandesti inainte sa faci ce ai facut.
Dar te-ai gandit că „nu mă prinde Politia pe mine".

suntserios
| suntserios a răspuns:

"Am condus fara permis beat la volan" pentru asta speram inchisoare cu executare

| King333334444 explică (pentru suntserios):

Sa speri te bucuri

| suntserios a răspuns (pentru King333334444):

M-as bucura daca un pericol ar disparea de pe sosele.