| lupulSingle a întrebat:

Daca eu cu un prieten am fost acuzat de furt in scop de folosinta a unei masini si eu nu am condus si sunt la prima abatere, risc puscarie?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ca da, cu suspendare

| Celcestietot a răspuns:

Cred că un dosar penal o să ai.

| Andreeush a răspuns:

Nu contează că ești la prima abatere, pentru un furt poți face închisoare.
Depinde dacă au dovezi împotriva ta.

| SilentRain a răspuns:

Angajează un avocat bun, nu te baza ca esti la prima abatere
Dacă au dovezi si martori în potriva ta, tot faci pușcărie

| lupulSingle explică (pentru SilentRain):

Am recunoscut fapta si am control judiciar pana la proces am executat si 24 de ore pe arest

| SilentRain a răspuns (pentru lupulSingle):

Fa rost de un avocat, bafta cu procesul

| Donsavas a răspuns:

Nu recunoști fapta dacă tot n ai furat.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă nu ai furat o nu vad de ce a i face pușcărie. Dacă ai furat o e un risc dar nu e normal?