| qq30xx a întrebat:

Am de completat o fisa a postului pentru o camerista si nu stiu la sectiunea cu "drept de semnatura : -intern,-extern" ce inseamna...

Cine ma poate lumina si pe mine, va rog?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Drept de semnatura intern - poate semna acte cu circulatie in interiorul firmei (materiale preluate in gestiune, inventar, fisele de executare ale curateniei zilnice etc.

Drept de semnatura extern - poate semna acte in numele firmei fara delegari speciale (de exemplu contracte, la banca, la finante, etc.).